StartupAwards.sk

 

THE CLIENT:

Od roku 2011 StartupAwards.sk každoročne usporadúva súťaž pre začínajúce firmy zo Slovenska. Misia tohto podujatia je trojaká: nájsť najinovatívnejšie spoločnosti v krajine, podporiť ostatných v ich inovatívnych snahách a v podnikaní a tiež budovať kreatívny obraz Slovenska v zahraničí.

THE CHALLENGE:

Našou výzvou bolo odprezentovať 5. ročník StartupAwards.sk tak, ako si to najväčšia slovenská súťaž start-upov zaslúži. Rovnako tiež zvýšiť povedomie o úspechoch slovenských start-upov tým, že súťaž otvoríme svetu a prilákame aj zahraničných hostí.

THE DELIVERY:

Webstránka

V prvom rade sme celý event rebrandovali a vytvorili úplne nový koncept. Keďže jednoduchosť je najvyššou formou sofistikovanosti, urobili sme nový web čistý a zrozumiteľný – aj napriek veľkému množstvu obsahu, príbuzných tém a tiež novému archívu, ktorý mapuje doterajšiu históriu StartupAwards.

Televízia

Pre tento ročník sme tiež vytvorili televízne spoty a s nimi tiež úplne novú vizuálnu identitu programu, ktorá bola vysielaná v RTVS.

Event

V rámci eventu sme tiež zastrešili dizajn pódia a všetky sprievodné audiovizuálne prvky pre gala večer v Slovenskom národnom divadle. Aj animácie na obrazovkách na pódiu boli vytvorené na základe nášho rebrandingu.

 

Bootcamp

Bootcamp slúžil na výber 12 finalistov. Pre tento účel sme preto vytvorili kľúčovú prezentáciu na tému - ako vytvoriť víťaznú prezentáciu. A aby sme to zavŕšili, finalisti pripravujúci sa na svoju záverečnú prezentáciu mohli využiť našu špeciálnu 2-hodinovú konzultáciu.

 
Aké boli výsledky? Traja zo štyroch víťazov stojacich na pódiu StartupAwards.sk 2015 boli tí, ktorí prešli našou konzultáciou. Pri všetkej skromnosti, mali sme z toho veľkú radosť.

StartupAwards.sk 2015 

Čo sa týka samotného eventu, posunuli sme ho na úplne novú úroveň, ktorá sa omnoho viac približuje zahraničnému štandardu. Súťaž StartupAwards sa stala kľúčovou súčasťou start-up prostredia na Slovensku a sám prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska podporil start-uperov vo svojom príhovore.

Aká bola reakcia médií?


TASR: V porovnaní s minulým rokom zaznamenal 5. ročník StartupAwards.sk pozoruhodný progres.

Startupers.sk: Startup Awards 2015 opäť raz potvrdil, prečo je najočakávanejším a najväčším start-upovým eventom roka. Jeho kvalita sa každým rokom zvyšuje – od výberu start-upov a sudcov až po celý priebeh eventu.


Sme poctení, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu, ktorý spája úspešných mladých ľudí, podnikateľov a investorov. 
Jeden príklad za všetky: Mike Butcher, šéfredaktor TechCrunch, osobne podporil jeden z víťazných projektov svojím tweetom a tiež svojimi neoceniteľnými osobnými odporúčaniami. Predstavte si, čo to pre začínajúcu spoločnosť znamená.

 

Bratislava

viac

New York

x