Google Cloud Platform (GCP)

Zabezpečená platforma na poskytovanie cloudových služieb.

Google Cloud tvorí množstvo rôznych služieb a riešení, ktoré spoločnostiam umožňujú využívať rovnakú softvérovú a hardvérovú infraštruktúru, ktorú Google využíva pre svoje vlastné produkty, ako napríklad YouTube, Gmail či Google Maps. Celá infraštruktúra, nástroje na jej optimalizáciu a služby od Googlu sú zabalené pod Google Cloud Platform a spoločnostiam umožňujú nasadzovať napríklad veľké výpočtové a sieťové riešenia, Big Data, úložiská a mnoho ďalších.

 

Prečo Google Cloud Platform?

Google Cloud Platform vám umožní zamerať sa na to, čo je pre váš biznis naozaj dôležité. Ak sa preň rozhodnete, my sa postaráme o manažovanie vašej IT infraštruktúry a vy už viac nebudete musieť spravovať svoje vlastné servery. Navrhujeme, zostavujeme, nasadzujeme a spravujeme komplexné architektúry Google Cloud Platform.

Benefity

 1. Customer-friendly pricing.
  Viac za menej! GCP poskytuje rôzne zľavy za služby napríklad pre stálych klientov. Rovnako ako AWS funguje na princípe pay-as-you-go, teda platíte len za to, čo skutočne využívate.
 2. Inovácie dátových centier.
  Infraštruktúra GCP sa skladá z obrovskej siete optických káblov. Používajú pokročilé techniky na zefektívnenie networkingu a majú pokročilé služby, ktoré spolu umožňujú poskytnúť vysokú rýchlosť, škálovateľnosť a stabilitu.
 3. Odolná infraštruktúra.
  GCP infraštruktúra bude aktuálna a bude sa dať používať aj vtedy, keď sa zmenia technológie. Je bezpečná, vysoko výkonná, globálna, nákladovo efektívna a neustále sa vyvíjajúca.

Poskytované služby:

1. Konzultácie ku Google cloudu

Súčasťou nášho riešenia sú úvodné konzultácie, na ktorých vám ukážeme všetky výhody plynúce z prechodu do GCP. Pripravíme vám odhady nákladov a tiež časové odhady.  

2. Architektúra

Naši odborníci komplexne zanalyzujú stav vašej doterajšej IT infraštruktúry, navrhnú zlepšenia a pripravia novú IT infraštruktúru v cloude tak, aby ste ju efektívne využívali.

3. Nasadenie

Postaráme sa o kompletné nasadenie vašej novej IT infraštruktúry do GCP.

4. Manažment

Klientom pomáhame nielen s nasadením cloudového riešenia, ale aj s jeho následnou správou a aktualizáciami. Navyše, kedykoľvek sa môžete obrátiť na našu technickú podporu.

5. Migrácie

Migráciu vášho riešenia zabezpečíme do GCP kedykoľvek a kdekoľvek presne podľa vašich požiadaviek.

6. Automatizácie

Ukážeme vám automatizáciu celej infraštruktúry v cloude a tiež automatizáciu vašich interných procesov, čím sa uľahčí a zjednoduší každodenný workflow vašej spoločnosti.

7. Bezpečnosť

Všetky údaje sú uložené v zabezpečených GCP dátových centrách s monitoringom 24/7. Všetky servery a prvky riešenia sú nepretržite monitorované a zálohované.

8. Big Data

Streamujte, ukladajte a spracuvávajte obrovské množstvo dát z vašich aplikácii, ktoré každodenne využívajú vaši zákazníkov.

 

Google Cloud Platform (GCP) vs Amazon Cloud

Aj napriek tomu, že sú obe služby veľmi podobné, existujú isté ukazovatele a preferencie, kvôli ktorým sa ľudia rozhodnú buď pre GCP alebo AWS. Medzi ne patri napríklad:

 1. Cena. GCP je o niečo lacnejší ako Amazon Cloud. Google tvrdí “Naše ceny sú customer-friendly a sú v priemere o 60 % nižšie v porovnaní s inými spoločnostiami, ktoré poskytujú služby cloudu.” 

 2. Dostupnosť služieb. Množstvo a kvalita služieb, ktoré ponúka Amazon Cloud je extrémne široká a vytvára tak veľké možnosti pre rôzne potreby. Zatiaľ čo GCP sa zameriava predovšetkým na IaaS (Infrastructure as a service) a PaaS (Platform as a service). 

 3. Real-time migrácia virtuálnych serverov. To znamená, že ak máte svoju IT infraštruktúru na virtuálnom serveri, viete ju bezproblémovo presunúť na iný server real-time. Žiaden iný poskytovateľ cloudu, vrátene AWS túto funkčnosť neposkytuje.

 

Referencie

Najbežnejšie používané služby

 • Google Compute Engine
 • Google App Engine
 • Google Container Engine
 • Google Cloud Bigtable
 • Google BigQuery
 • Google Cloud Functions
 • Google Cloud Datastore
 • Google Storage
 • Google Cloud CDN
 • Google Cloud DNS

Nenašli ste čo ste hľadali? Okrem cloudového riešenia od GCP ponúkame aj riešenie Amazon Web Services. Pre viac informácií kliknite sem.

Kontakt:

Ak chcete podporiť rozvoj vášho biznisu, prejdite na Google Cloud Platform (GCP), ktoré vám s tým vie pomôcť. Vyplňte kontaktný formulár a radi sa s vami spojíme.

 
Spoločnost Adbee digital s.r.o. je oprávnená spracúvať moje osobné údaje vyplnené v kontaktnom formulári na účely spracovania mojej požiadavky. Oboznámil/a som sa s informáciami v sekcii Ochrana osobných údajov.

Bratislava

viac

New York

x