Amazon Web Services (AWS)

Zabezpečená platforma na poskytovanie cloudových služieb.

AWS ponúka širokú škálu služieb - výpočtový výkon, úložisko pre dáta, priestor, v ktorom bežia aplikácie a služby a ďalšie funkcie. Vďaka svojej vysokej spoľahlivosti, flexibilite a škálovateľnosti umožňuje spoločnostiam expandovať a rozširovať ich možnosti.

Adbee má dlhoročné skúsenosti s prácou s cloudom. Pre svojich klientov zabezpečujeme všetko sami, žiaden outsourcing. S nami si navyše nekupujete len službu. Po implementácii vášho riešenia do Amazon Cloudu vám pri každej požiadavke či vzniknutom probléme poskytneme bezodkladnú technickú podporu.

 

Prečo AWS Cloud?

AWS Cloud je najznámejší, globálne dostupný cloud. Adbee poskytuje kompletnú škálu AWS cloudových služieb pre svojich klientov - od konzultácii k Amazon cloudu, stratégie, dizajnu až po implementáciu a zákaznícku podporu. Navrhujeme, zostavujeme, nasadzujeme a spravujeme komplexné architektúry AWS Cloudu.

Benefity

 1. Vysoká dostupnosť.
  AWS Cloud má 17 tzv. izolovaných zón (availability zones), ktoré zabezpečujú, že výpadok jednej zóny nezasiahne ostatné. Je rozložený do 16 geografických regiónov po celom svete.
 2. Efektívne využívanie prostriedkov.
  Medzi najväčšie benefity AWS Cloudu patrí cena, ktorá sa odvíja len od toho, čo zákazník skutočne využíva (pay-as-you-go). Vďaka tomu sa znižujú náklady spoločností, ktoré tak platia napríklad len za reálny objem prenesených dát či za spotrebu výpočtového výkonu.
 3. Škálovateľnosť.
  Potreby každej spoločnosti sa môžu časom meniť. Preto je možné pridávať výkon aj kapacitu v AWS Cloude horizontálne aj vertikálne podľa aktuálnych potrieb.

Poskytované služby:

1. Konzultácie k Amazon cloudu

Najskôr si prejdeme vaše potreby a očakávania. Následne vám pripravíme to najlepšie riešenie pre vás, ukážeme vám všetky jeho výhody, ktoré pomôžu vášmu biznisu napredovať.  

2. Architektúra

Zanalyzujeme súčasný stav vašej IT infraštruktúry a navrhneme vám novú architektúru IT štruktúry v cloude tak, aby ste čo najefektívnejšie využívali jej kapacitné a výkonné zdroje.

3. Nasadenie

Postaráme sa o kompletné nasadenie vašej novej IT infraštruktúry do Amazon Cloudu.

4. Manažment

Venujte sa iným dôležitým činnostiam zameraným na rast vašej spoločnosti, zatiaľ čo my budeme nepretržite monitorovať, spravovať a aktualizovať vašu IT infraštruktúru v cloude.

5. Migrácie

Migrovanie vašich existujúcich aplikácii či infraštruktúry do Amazon Cloudu zabezpečíme kedykoľvek a kdekoľvek.

6. Automatizácie

Zabezpečíme automatizáciu celej infraštruktúry cloudu a tiež automatizáciu vašich interných procesov, čím sa uľahčí a zjednoduší každodenný workflow vašej spoločnosti.

7. Bezpečnosť

Všetky údaje sú uložené v zabezpečených Amazon dátových centrách s monitoringom 24/7. Všetky servery a prvky riešenia sú nepretržite monitorované a zálohované.

8. Big Data

Streamujte, ukladajte a spracuvávajte obrovské množstvo dát z vašich aplikácii, ktoré každodenne využívajú vaši zákazníkov.

 

AWS vs Google Cloud Platform (GCP)

Aj napriek tomu, že sú obe služby veľmi podobné, existujú isté ukazovatele a preferencie, kvôli ktorým sa ľudia rozhodnú buď pre AWS alebo GCP. Medzi ne patri napríklad:

 1. Líder na trhu. AWS je jednoznačným lídrom na trhu, keďže vlastní takmer polovicu trhu v IaaS (Infrastructure as a service). Okrem toho má dlhoročné skúsenosti v oblasti cloudových riešení, zatiaľ čo GCP je služba mladšia. 

 2. Dostupnosť služieb. Množstvo a kvalita služieb, ktoré ponúka AWS je extrémne široká a vytvára tak veľké možnosti pre rôzne potreby. Aj napriek tomu, že GCP ponúka porovnateľné riešenia, stále mierne zaostáva. 

 3. Cena. GCP je o niečo lacnejší ako AWS. Google tvrdí “Naše ceny sú customer-friendly a sú v priemere o 60 % nižšie v porovnaní s inými spoločnostiami, ktoré poskytujú služby cloudu.”

 

Referencie

Najbežnejšie používané služby

 • Elastic Compute Cloud (EC2)
 • Simple Storage Service (S3)
 • Route 53
 • Load Balancing
 • Simple Notification Service (SNS)
 • Simple Email Service (SES)
 • Simple Queue Service (SQS)
 • CloudFront CDN
 • RDS Service
 • ElasticCache

Nenašli ste čo ste hľadali? Okrem cloudového riešenia od AWS ponúkame aj riešenie Google cloud platform. Pre viac informácií kliknite sem.

Kontakt:

Ak chcete podporiť rozvoj vášho biznisu, prejdite na Amazon Web Services (AWS), ktoré vám s tým vie pomôcť. Vyplňte kontaktný formulár a radi sa s vami spojíme.

 
Spoločnost Adbee digital s.r.o. je oprávnená spracúvať moje osobné údaje vyplnené v kontaktnom formulári na účely spracovania mojej požiadavky. Oboznámil/a som sa s informáciami v sekcii Ochrana osobných údajov.

Bratislava

viac

New York

x