5 tipov ako vytvoriť produktové video

Určite má každý z vás aspoň jedného známeho, ktorý nikdy nenakupoval online. Hlavný dôvod? Pochybnosť, či produkt vyzerá aj v skutočnosti tak, ako je znázornený na fotkách. Alebo k nákupu online nie je motivovaný, pretože si nevie produkt predstaviť pri používaní. Tieto a mnohé ďalšie prekážky pri nákupe cez e-shop dokáže eliminovať pripojenie produktového videa.

V tomto článku vám vysvetlíme výhody produktového videa a ako postupovať pri jeho tvorbe.

 

Druhy produktových videí

Predstavte si situáciu, že si na internete chcete kúpiť napríklad zimný kabát. Z obrázku vidíte, že má vyhovujúci tvar a aj dĺžka spĺňa vaše požiadavky. Ale čo ak sa pri chôdzi nebudete cítiť komfortne, pretože vás bude obmedzovať či deformovať? Produktové video vyrieši otázku, ako vyzerajú produkty v pohybe. 

Podľa toho, aké prednosti produktov ste sa rozhodli ukázať návštevníkom vášho e-shopu, je potrebné prispôsobiť aj typ produktového videa. Chcete im priblížiť proces výroby? Keď zákazníkom ukážete pozadie vašich produktov, stotožnia sa s príbehom a získate si ich dôveru. 

Iným typom je video, ktoré zvýrazňuje dôležité prvky produktu. Je všestranne využiteľný? Ľahko sa inštaluje? Produktovým videom môžete zákazníkom ukázať, akú pridanú hodnotu si s produktom kupujú. 

Zaujať zákazníkov môžete aj prostredníctvom pohyblivých fotografií. Vytvorte sekvenciu fotiek, ktoré bude okrem hudby sprevádzať krátky a výstižný popis. Návštevníci takto získajú ucelenejšiu predstavu o vašich produktoch. 

V každom kvalitnom e-shope by nemali chýbať referencie. Ako ich však prepojiť s videom? Požiadajte svojich spokojných zákazníkov o natočenie krátkej snímky (napr. za odmenu vo forme zľavy) a splníte rovno dva ciele – informujete o produkte a posilníte dôveryhodnosť vašej značky. 

"Produktové video zvyšuje šancu na kúpu v e-shope až u 70 % zákazníkov."

 

Účinné produktové video krok za krokom

Ak ste sa rozhodli vziať výrobu produktového videa do vlastných rúk, máme pre vás pár odporúčaní, ako sa vyhnúť niektorým (častým) chybám. 


1.    Primeraná dĺžka videa.

Štatisticky vypne video väčšina z nás po 2 minútach. Preto si vopred si naplánujte, ktoré hlavné výhody budete komunikovať, aby sa zákazníci stihli dozvedeli o vašom produkte všetko podstatné.  


2.    Správne osvetlenie a čistý zvuk.

Aby váš produkt vynikol, potrebujete jasný obraz bez zbytočných šumov. Najjednoduchšou metódou pri osvetlení je využitie denného svetla. Aby ste dosiahli video bez hluku v pozadí, odstráňte z miesta všetky rušivé elementy.


3.   Aj s domácou kamerou dokážete upútať.

Nemusíte si vytvoriť profesionálne štúdio, upútať nakupujúcich môžete aj fotoaparátom v mobile. Zákazníci ocenia najmä kvalitný obsah, ktorý im prostredníctvom videa ponúknete. 


4.  Strih.

Rovnako ako pri natáčaní, aj pri tomto kroku máte k dispozícii viacero voľne dostupných softvérov, ako napríklad  iMovie, Movie maker a iné. Strihanie videa, či pridanie hudby s nimi zvládne aj začiatočník.


5. Opakovanie záberu.

Kvalitné videá zriedka vzniknú na prvýkrát. Zdá sa vám obraz príliš roztrasený? Tým, že zopakujete záber viackrát si nielen osvojíte základy tvorby videa, ale finálny výsledok bude stáť za to. 
 
 

Zdieľať

Bratislava

viac

New York

x